Breadcrumbs

Warto zainwestować w instalację własne środki.
Zazwyczaj roczna stopa zwrotu z takiej inwestycji to ok.20% (tymczasem obecne oprocentowanie lokat w banku to ok.1-5%).

alior bank, santander, boś bank, ing

EKORATY-PREFERENCYJNY KREDYT NA FOTOWOLTAIKĘ

Instalacja fotowoltaiczna, która sama się spłaca? Tak, to jest możliwe! Dobierzemy odpowiedni zestaw fotowoltaiczny i zaproponujemy płatności miesięczne, które będą zbliżone do Twoich obecnych rachunków za prąd.

EKORATY to bezgotówkowa, wyjątkowo korzystna metoda kredytowania dla osób fizycznych i firm nie posiadających wystarczających środków z przeznaczeniem na zakup własnej instalacji fotowoltaicznej. Oferujemy możliwość finansowania do 100% kosztów inwestycji na okres nawet do 10 lat.

Kredyt w postaci nisko oprocentowanych stałych rat ustalany jest z klientem indywidualnie i zależy od wysokości kwoty finansowania, okresu spłaty i wkładu własnego, który nie jest obowiązkowy. Kwoty spłat są bliskie dotychczasowemu miesięcznemu rachunkowi za prąd. Opłata do Zakładu Energetycznego za przesył to tylko kilkanaście złotych miesięcznie. Ta zmiana może być dla klienta praktycznie nieodczuwalna finansowo.

Zamiast niezmiennie płacić za prąd dostawcy energii lepiej spłacać przez kilka lat podobną kwotą własną instalację. Już od chwili uruchomienia instalacji i przez następne dziesiątki lat można wytwarzać darmowy prąd i gromadzić oszczędności.

Wysokość udzielonej kwoty może sięgać do 80.000 zł. Prowizja wynosi 0%, a koszt kredytu możliwy jest już od 4,5% rocznie. Do kwoty 23.000 zł. uproszczona jest procedura, bez zaświadczeń o dochodach. Formalności załatwiane są na miejscu, od ręki.

KREDYT

Instalację fotowoltaiczną można zrealizować bezgotówkowo korzystając z oferty preferencyjnego kredytu bankowego ze zmiennym oprocentowaniem dla osób fizycznych z przeznaczeniem na OZE w tym na fotowoltaikę.

Umowa kredytowa po zbadaniu zdolności kredytowej i akceptacji podpisywana jest na okres do 10 lat. W tym czasie spłacamy raty w kwocie nieznacznie wyższej niż dotychczasowe rachunki za prąd , które mogą pochodzić z oszczędności z produkcji własnej energii. Opłata do ZE za przesył to tylko kilkanaście złotych miesięcznie. Spłacona już instalacja przez dziesiątki lat będzie generowała pokaźne oszczędności.

Kredyt może wynieść do 75 000 zł. na sfinansowanie do 100% kosztu instalacji, bez udziału środków własnych. Preferencyjne oprocentowanie to 3,85%, RRSO 4,16% ,a prowizja 1%. Możliwość karencji spłaty kapitału do 3 miesięcy, przy malejących ratach kapitałowo-odsetkowych. Szybka decyzja kredytowa oparta o wniosek, zaświadczenie o zarobkach, wraz z wyciągiem z konta za okres trzech miesięcy, dokument potwierdzający prawo własności do nieruchomości, na której będzie instalacja fotowoltaiczna, fakturę pro forma lub kosztorys od instalatora i nr rachunku bankowego na przelew.

W zależności od polityki kredytowej banków inne oferty mogą się różnić i zmieniać ich aktualne warunki w czasie. Kredyty udzielane są często ze zmiennym oprocentowaniem ok.6-10%. Są one jednak zazwyczaj korzystniejsze niż przeciętny, niewymagający dokumentacji kredyt gotówkowy, zadłużenie w koncie czy na karcie dedykowane osobom, które nie spełniają wymogów banku.

Oferujemy wsparcie, a doradca w najbliższej dla klienta placówce banku załatwi wszelkie formalności.

alior leasing, santander leasing, efl, pko leasing

LEASING

Popularną i uproszczoną formą finansowania instalacji do 50 kW jest leasing w działalności firm i rolników. Wydatek na nabycie instalacji ze środków własnych zastępują raty leasingowe. Przez cały czas trwania leasingu leasingobiorca korzysta z instalacji leasingodawcy dla własnych celów gospodarczych, płacąc jedynie raty leasingowe. Użytkownik instalacji natychmiast zyskuje na produkcji darmowego prądu i ma możliwość wpisania całości ratalnych wydatków łącznie z VAT w koszty. Dzięki temu zmniejsza comiesięczny podatek dochodowy i podatek VAT. Fotowoltaika sama na siebie zarabia, gdyż oszczędności z tytułu produkcji energii na własne potrzeby będą znacząco pokrywać raty leasingowe.

Okres finansowania to najczęściej 5 lat z wpłatą własną ok.10%. Wysokość oprocentowania zależy m.inn od okresu leasingu i wysokości wpłaty własnej. Uproszczona procedura i minimalne wymogi formalne do 100 tyś zł.

easingobiorca unika zbędnej biurokracji, otrzymuje jedną fakturę na miesiąc i nie ma potrzeby prowadzenia ewidencji środków trwałych, amortyzacji czy inwentaryzacji. Przedsiębiorca, rolnik przedstawia jedynie podstawowe dokumenty ewidencyjne i finansowe firmy bez dodatkowego zabezpieczenia.

Wybierając kredyt lub leasing praktycznie comiesięcznie wydatkowane środki z puli „na prąd” przeniosą się do puli „ tymczasowa spłata kredytu albo leasingu”.

 ŚRODKI WŁASNE KREDYT LEASING 
Własność  Od dnia zakończenia montażu  Z chwilą wzięcia kredytu  Po dokonaniu końcowego wykupu po okresie leasingu 
Wymagany wkład własny 100% 0%  Do negocjacji, zazwyczaj 10% 
Dodatkowe koszty  Nie dotyczy Prowizja (często 0-1%), niskie oprocentowanie  Prowizja, niskie oprocentowanie 
Płatności miesięczne Nie dotyczy Tak, rata kredytowa Tak, rata leasingowa
Okres finansowania Nie dotyczy Zazwyczaj do 10 lat Zazwyczaj ok. 5 lat
Dodatkowe formalności Nie dotyczy Tak, uproszczona dokumentacja z oświadczeniem lub standardowa Tak, ograniczone do minimum
Co jest kosztem uzyskania przychodu? Amortyzacja Odsetki od kredytu, amortyzacja, ewentualne ubezpieczenie Wszystkie ponoszone opłaty (raty, prowizje, itd)
Podatek VAT Do ewidencji kosztów - 23% Do ewidencji kosztów- 23% W ratach miesięcznych w ewidencji kosztów -23%