Breadcrumbs

Solar Fotowoltaika wspiera klientów w sposób merytoryczny i formalny o różnorodne, korzystne formy dofinansowania jak dotacje i ulgi zmniejszając znacząco koszt inwestycji.

Uzyskana dotacja na instalacje fotowoltaiczne z programu "Mój Prąd" obniża klientowi koszt inwestycji w fotowoltaikę do 50%, maksymalnie o 5 000 zł. Wypełniamy wnioski o zwrot poniesionych kosztów z programu „Mój Prąd”.

Dodatkowo podatnik PIT w ramach skorzystania z tzw. Ulgi Termomodernizacyjnej może odliczyć od podstawy opodatkowania nawet do 53 000 zł wydanych na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej (czyli może odliczyć kolejne tysiące).

Nawet pomijając aspekt dotacji i odliczeń podatkowych instalacja fotowoltaiczna to sam zysk. Przy obecnych cenach za prąd i przykładowym miesięcznym rachunku w kwocie ok. 250 zł i przy zastosowaniu instalacji fotowoltaicznej o mocy 5,15 kWp można oszczędzić ok. 3000 zł rocznie. Taka inwestycja powinna się zwrócić już po ok. 4-5 latach użytkowania.

Od chwili uruchomienia instalacji prąd mamy za darmo przez kolejne dziesiątki lat odkładając oszczędności. Dlatego fotowoltaika cieszy się takim powodzeniem.

Możesz zrealizować swoją instalacja fotowoltaiczną bezgotówkowo korzystając z oferty preferencyjnych kredytów na OZE, oferty na abonament lub leasingu. Warto jednak zainwestować własne środki gdyż dają zazwyczaj roczną stopę zwrotu ok.20 %, gdy tymczasem obecne oprocentowanie lokat to zaledwie ok.1%.

Reasumując od kwoty zakupu instalacji wraz z montażem można odliczyć sporą część podatku, uzyskać dopłaty i dotacje na ten cel. Firmy odliczają sobie cały VAT od faktury za instalację i jej montaż, a dodatkowo koszt netto amortyzują. Rolnicy dodatkowo odliczają 25% całości kosztów od podatku rolnego, korzystają z dotacji i ulg.

Instalacja może więc realnie kosztować bardzo mało i szybko się zwrócić oraz dawać duże oszczędności przez wiele lat.

System może być sfinansowany bezgotówkowo, kredytem, a rata miesięczna może być równa kwocie, jaką trzeba zapłacić za miesięczny rachunek za prąd.

Zamiast płacić comiesięczną kwotę za prąd dostawcy energii spłacaj tą kwotą własną instalację, a prąd masz za darmo.